העיסוי התאילנדי והיוגה

העיסוי התאילנדי משלב מתיחות יחד עם לחיצות. מטרתו להמריץ את ערוצי האנרגיה (המרידיאנים) הזורמים בגוף לפי הפילוסופיה המזרחית. המתיחות מסיעות גם ביצירת לחץ על המפרקים, אז זורם אליהם יותר דם.
הוא פיתוח של היוגה המתרכזת בתרגילי נשימה, הרפיה וריכוז, יחד עם תרגילים לשיפור שיווי המשקל והגמישות. התרגילים מסייעים בפיתוח קשב לצרכים הפיזיים של הגוף. שיפור המודעות לגוף מסייעת בהתמודדות האישית עם המחלות. האדם לומד כיצד להעביר אנרגיה אל האזורים בהם כואב לו וכך לשכך את הכאב. היוגה היא שיטה של מדיטציה בתנועה. דרכה פיתחתי כמה מהשיטות, המוצעות בהמשך. בבסיס השיטה: הריכוז מאוד חשוב, בגלל שכאשר מבצעים תרגיל ומתרכזים באזור אותו מפעיל התרגיל, שולח המוח אנדורפינים (משככי כאבים) המייעלים את התרגיל. תרגילים רבים, שאני מציע, מבוססים על תובנה זו.

 מתיחת הגידים והשרירים ברגליים ובידיים וכן פיתול עמוד השדרה, לחימומם ולהגמשתם. זו שיטה לה תוצאות נהדרות, בהרפיית שרירי הגוף. לשחרור עמוד השדרה השפעה על הנשימה ועל יכולת פיקוד טובה יורת בגו, כולו, כפי שגילה אלכסנדר, בשיטתו. המתיחות מובילות להפעלה של המרידיאנים, לאורך האיברים המופעלים. כמו-כן – ראוי לציין, שמתיחה כזו, כשבה המטופל פסיבי ורפוי, הינה בעלת השפעה רבה בהרבה מזו, אותה הוא מבצע בעצמו. שהרי אז הוא מתוח, מפעיל שרירים אחרים לשם הביצוע ויכולתו פוחתת